Kategórie      
Výrobcovia / značky
Novinky
Vianočné darčeky pre každého cyklistu!

  Vianoce sa nezadržateľne blížia a pokiaľ ešte stále nemáš všetky darčeky, máme pre teba zopár tipov. Či už hľadáš darček pre príbuzného, cyklistického parťáka alebo malého bikera, ponúkame niekoľko darčekov,...

viac
Jesenné novinky, tipy a zľavy

Po dlhom teplom lete, vždy prichádza jeseň. Počasie už nie je také teplé, dni sú výrazne kratšie a za hmlistého, poprípade daždivého počasia sa nám na bicykel chce akosi menej.   Práve...

viac

Jesenné novinky, tipy a zľavy

Úvod NovinkyJesenné novinky, tipy a zľavy

Jesenné bicyklovanie

Po dlhom teplom lete, vždy prichádza jeseň. Počasie už nie je také teplé, dni sú výrazne kratšie a za hmlistého, poprípade daždivého počasia sa nám na bicykel chce akosi menej.

 

Práve jeseň je však obdobím, ktoré je pre cyklistiku to pravé: krásne sfarbená príroda, ešte stále príjemne teplé babie leto aj dobrá kondícia, ktorú sme budovali celý rok, nám dáva príležitosť užiť si jazdenie ešte o niečo dlhšie a pritom zbierať nové zážitky.

 

Doplnky oblečenia do každého počasia


Či už preferuješ jazdu v lese alebo na ceste, jedno je spoločné - chladnejšie počasie. Tenká čiapka pod prilbu alebo multifunkčná šatka patria k najlepším ochranným prostriedkom hlavy pred nachladnutím. Hrubšie rukavice napríklad zo softshellového materiálu, spolu s návlekmi na tretry dokážu výrazne zvýšiť komfort na bicykli a zabrániť nepríjemnému omŕzaniu prstov. Vode odolné návleky na tretry navyše zabránia premoknutiu tretier, keďže s blatom a mokrými podmienkami sa v lese stretneme častejšie.

 

Netreba zabudnúť ani na vhodnú ochranu očí - okuliare by mali byť súčasťou každého výjazdu; na jeseň však odporúčame nosiť okuliare s čírym alebo oranžovým - rozjasňujúcim skom, ktoré sú vhodné ráno v meste, v hmle alebo aj keď sa nestihnete vrátiť domov pred západom slnka.

 

platformové pedáleVýmena kľúčových komponentov


Väčšina cyklistov po príchode prvých sychravých dní zaparkuje svoje bicykle do garáže a veľký servis bicykla odkladá až na začiatok novej sezóny. Pritom cyklo servisy sú v týchto jesenných dňoch vyťažené oveľa menej a oprava alebo výmena dielov je často prakticky na počkanie.

 

Jeseň je aj ideálny čas, kedy vymeniť opotrebované plášte za nové, ideálne s lepším gripom. Trailové alebo enduro plášte vás podržia v mokrom a blatistom teréne oveľa viac a ponúknu vám zábavné jazdenie aj v husto napadanom lístí či prvom snehu.

 

Pokiaľ jazdíte nášlapné pedále, častejšie sa vám môže stať, že sa klietky upchajú blatom, poprípade, že sa nestihnete vycvaknúť pri nečakanom šmyku - Nikdy neviete, čo sa skrýva pod lístím :) Odporúčame aspoň na jeseň a zimu skúsiť vymeniť "espédéčka" za platformové pedále, ktoré sú ideálne aj na zlepšenie techniky a stability na bicykli. Dobrým pomocníkom sú aj blatníky - pozor však na možnosť ich upchatia hustým blatom! 

 

Osvetlenie - vidieť a byť viditeľný

 

Jesenné dni sú čoraz kratšie a po zmene času sa už častokrát ani len nedostaneme z práce za svetla. O dôležitosti byť viditeľný v cestnej premávke netreba hovoriť. Mať na bicykli predné a zadné osvetlenie za zníženej viditeľnosti je dané aj zákonom a nemalo by sa podceňovať.

 

Čoraz viac sú na bicykloch vidieť blikačky aj cez deň. Väčšinou sa jedná o výkonné LED svetlá nabíjateľné cez USB, ktoré dokážu upozorniť okoloidúce autá z veľkej dialky aj za bieleho dňa. Rozhodne ich odporúčame! Za tmavej noci sa nám najviac osvedčili výkonné predné svetlá, ktoré okrem iného dokážu osvetliť cestu tmavým lesom. Netreba sa báť, vydržia aj niekoľko hodín v najjasnejšom režime. Určite odporúčame vyskúšať jazdu v noci na vašich obľúbených cyklotrasách či trailoch, najlepšie s doboru partiou :)

 

jazda v noci

 

Novinky a zľavy v ponuke

 

Spolu s jesenným počasím prichádzajú k nám do Bikesportu aj jesenné produkty. Z ponuky vyberáme kvalitné bundy Shimano a doplnky oblečenia od značky BBB. Vodeodolné návleky budú dobrou voľbou v chladnom a sychravom počasí, softshellové rukavice ochránia aj v zime na bežkách či pri behu, a multifunkčná šatka vám bude robiť spoločnosť pri všetkých outdoorových aktivitách po celý rok!

 

Význam platformových pedálov sme už spomínali vyššie. Ak si však chcete len tak osviežiť svoj bicykel novými farebnými pedálmi Deity, správny čas na ich testovanie v teréne je práve teraz! 

 

Aby sme vám jeseň spríjemnili ešte viac, na všetky "jesenné" produkty ponúkame zľavu vo výške 10%! Zľava platí až do konca novembra :) Celú ponuku zľavneného tovaru nájdeš tu.

 

deity  bbb

 

Copyright 2022 - 2024 © Bikesport